Aten

atlas

Aten

Taşlama taşları içindeki aşındırıcılar bir harf ile tanımlanmışlardır. Aşındırıcı olarak en çok alüminyum oksit ve silisyum karbür kullanılır. ATEN taşlama taşlarında yüksek kaliteli korund (AI2O3) ve silisyum karbür (SiC) kullanılmıştır.

Alüminyum oksit (AI2O3) alüminyum oksitler değişik safiyetlerde imal edilmişlerdir, bunlar, Normal Korund (NK veya A) -%96 AI2O3 ihtiva eder. Çeliklerin, yüksek mukavemetli alüminyum ve bronz alaşımlarının taşlaması için tavsiye edilir. Rengi kahverengidir. Beyaz ve kırmızı alüminyum oksit (EKW,EKR) -%99-99,5 AI2O3 ihtiva eder. Genellikle, takım çeliklerinin, özel çeliklerin ve sertleştirilmiş çeliklerin taşlanması için tavsiye edilir.

Silisyum karbür (SiC,Scg)- Silisyum karbür alüminyum oksitten daha serttir. Özellikle alüminyum ,dökme demir, cam, taş, mermer gibi yumuşak metallerin, bazı hallerde de tungsten karbür gibi son derece sert malzemelerin taşlanması için tavsiye edilir. Silisyum karbürün siyah (SiC veya C) ve yeşil (Scg) olmak üzere iki çeşidi mevcuttur.

PRODUCTSVIDEOS
[show_products category=”22″]