Alfra

[:en]
Alfra

Alfra

More than 60% of our products are manufactured in 4 locations throughout Germany – that is our pride. We supply more than 120 countries worldwide from our headquarter based in Hockenheim, well-known for its’ DTM circuit Hockenheimring. Our trader network covers a huge part of the globe, so that nearly everyone can use our high-quality products and enjoy their various application advantages.

What makes ALFRA so special? Clearly pronounced, we make holes!

We manufacture and sell electrical devices, tools for punching and drilling purposed on a material thickness ranging from 0.8 up to a 100 mm, but especially for applications purposed on metal construction. Furthermore, our product range counts a variety of supplementary products used for sawing, deburring and much more.

PRODUCTSPDFVIDEOS
[show_products category=”23″]


[:tr]
Alfra

Alfra

Ürünlerimizin %60’ından fazlası Almanyada 4 yerlerde üretilmektedir – bu bizim gurur kaynağımızdır. Biz onun ‘DTM devre Hockenheimring için bilinen Hockenheim merkezli merkezi, 120’den fazla ülkede dünya çapında tedarik. Neredeyse herkes bizim yüksek kaliteli ürünleri kullanmak ve onların çeşitli uygulama avantajlarını keyfini böylece bizim tüccar ağı, dünyanın büyük bir bölümünü kapsamaktadır.
Alfrayı bu kadar özel kılan şey nedir?
İmalat ve metal konstrüksiyon üzerine uygulamalar için delme ve 0.8 100 mm’ye kadar değişen bir malzeme kalınlığı sondaj amaçlı elektrikli cihazlar, aletler satılmaktadır. Ayrıca, ürün yelpazemizde, testere çapak alma ve çok daha fazlası için kullanılan tamamlayıcı ürün çeşitleri bulunmaktadır.

PRODUCTSPDFVIDEOS
[show_products category=”23″]


[:]